czwartek, 25 lipca 2013

011.Brak miłości w życiu? To niemożliwe!

Często użalając się nad sobą mówimy "nikt mnie nie kocha", może to być spowodowane nieposiadaniem przyjaciół, czy też brakiem miłości ze strony rodziców. Sama do niedawna nie zdawałam sobie sprawy, jak częsty to problem. Ostatnio, gdy widziałam się ze znajomymi jedna z koleżanek zaczęła się zwierzać, mówiła o stosunku jej rodziców do niej, o tym że nie pamięta kiedy ostatni raz ją przytulili, kiedy powiedzieli, że ją kochają, czy też kiedy obdarzyli ją jakimś dobrym słowem. Najgorsze w tym wszystkim było to, że automatycznie reszta zgromadzonych zaczęła mówić o swojej sytuacji w domu i okazało się, że 3/4 osób tam obecnych miało ten sam problem. Kiedyś rozmawiałam o tym z pewnym Księdzem, najpiękniejszym momentem rozmowy było przypomnienie mi o ogromnej i bezinteresownej miłości Bożej. To właśnie dlatego nikt z nas nie powinien nigdy narzekać na brak miłości, bo nikt nie kocha tak mocno jak Bóg. Jednym z dowodów tego uczucia jest wolna wola, którą otrzymaliśmy. Bóg kocha WSZYSTKICH tak samo, bez różnicy na to czy ktoś żyje zgodnie z dekalogiem, czy też łamie go na każdym kroku,  to wyjaśnia nam np. przypowieść o synu marnotrawnym, nasz kochany Ojciec czeka na każdego z nas z otwartymi ramionami, stara się wpływać na nasze decyzje, aby nakłonić nas do życia zgodnie z wiarą. Najważniejsze w miłości Bożej jest zaufanie. Bóg ZAWSZE chce naszego szczęścia, mimo że my często nie zgadzamy się z jego decyzjami, co może doprowadzić do wątpliwości w wierze, bo coś co na pozór może wydawać się złe, w rzeczywistości może okazać się dla nas dobre. Pisząc o Bożej miłości nie możemy zapomnieć, o tym że:

"...nie ma większej miłości, niż ta,
gdy ktoś życie oddaje, bym ja mógł żyć"


Wydaje mi się, że nie ma gorszej śmierci niż ta na krzyżu. Myślę, że każdy z nas oglądał film pt. "Pasja", Mel'a Gibson'a, niesamowita ekranizacja przybliżająca mękę Zbawiciela.. Jim Caviezel odtwórca głównej roli, wspaniale zagrał Jezusa. Niestety podobno to co możemy zobaczyć nie odzwierciedla w 100% tego co przeżył Chrystus. W takim razie boję się wyobrazić sobie, jak okropna musiała być ta męka i jaki okropny ból musiał jej towarzyszyć. Zastanówmy się jak wielką odwagą i miłością wykazał się Chrystus umierając za nasze grzechy.
___

Na facebook'u pojawiło się wydarzenie, polegające na tym, aby 28 lipca zdanie "Bóg Cię kocha", było wszędzie, w SMS-ach, w waszych rozmowach... Link do wydarzenia: <tutaj>. ;)
2 komentarze:

  1. Kochana czy taka piękna to bym się kłóciła :P Dobry post, ale chyba każdy kiedykolwiek pomyślał ''nikt mnie nie kocha''. A przez chwile wtedy nie przeszło mu przez myśl, że to właśnie Bóg jest jego największą miłością! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to nie wszystkie! :P nie miałam czasu robić zdjęć dalej :P poza tym niektóre nie wyglądają tak ładnie na zdjęciach jak na żywo :((

      Usuń